Mensen vertellen elkaar altijd verhalen over hun eigen spannende confrontaties met het leven. Om de gezelligheid, om de tijd te doden, zo maar, of om indruk te maken. Er zijn nauwelijks situaties waarin mensen, in het spreken zich beperken tot het noodzakelijke... De verhalen zijn de smeermiddelen van het leven. De mens in crisissituaties is altijd een dankbaar onderwerp geweest voor theater. De vraag is of ze ook tot thema van een theater voorstelling mogen worden uitgeroepen. De theater geschiedenis heeft een keur van "grote" monologen opgeleverd, "De Mens in een Crisissituatie" Het Ei heeft er een reeks kleine monologen aan toegevoegd. Slaagt het experiment.....dan is de geschiedenis verrijkt....... In het andere geval, heeft de toeschouwer een aantal aardige mensen leren kennen in hun kwetsbaarheid, Die voor velen al herkenbaar zijn. Leer ze kennen! "Het Ei kruipt uit zijn Schulp".
Ieder jaar geeft theater Doornroosje theatergroepen de kans het resultaat van
Een jaar werk te tonen. De maand Juni is daar bij uitstek geschikt voor, want daar loopt het seizoen ten einde. Negen groepen laten in totaal 15 voorstellingen zien, wat ze bereikt hebben. Laat dit niet zo maar voorbij gaan.
Deze voorstelling is opgevoerd op Vrijdag 1 en Zondag 3 Juni 1990 om 21.00 uur in de theaterzaal van Doornroosje
Spelers
Peter Abrahams Luc Alofs Minke Geurts Yvonne Hermans Maaike van Kuyk Ineke van Laanen Huub Mares Fenno Meijer Mirjam Ruigrok Margot Schmitz Yvonne Ubben Hilda van Orsouw